اخبارعمومی

آخرین روز تحمیل واتساپ

روند بروزرسانی ، که واکنش ها را به این دلیل جمع می کند که WhatsApp ، برنامه چت در فیس بوک ، داده های شخصی را نقض می کند ، از فردا آغاز می شود.

این تحمیل که از ژانویه مورد بحث بوده است ، کاربران را به سمت برنامه های جایگزین سوق داده است. برنامه BiP Turkcell از ترکیه به یکی از مهمترین گزینه ها در سراسر جهان تبدیل شده است.

وقتی آنها به روزرسانی را که برای کسانی که می خواهند از برنامه استفاده کنند اجباری است ، قبول نکنند ، به تدریج قادر به استفاده از برخی از قسمتهای برنامه نخواهند بود و در پایان مراحل دیگر نمی توانند از برنامه استفاده کنند.

پس از واکنش ها از 8 فوریه ، که قبلاً آخرین مهلت اعلام شده بود ، تا 15 مه تمدید شد.

آخرین روز تحمیل واتساپ

آخرین روز تحمیل واتساپ :

این واقعیت که بروزرسانی مورد بحث در کشورهای اروپایی اجباری نبود ، واکنشها را افزایش داد.

هیئت رقابت و هیئت حفاظت از اطلاعات شخصی با توافق خود تحقیق در مورد فیس بوک و واتس اپ را آغاز کردند و کمپین های پاسخگویی با هشتگ WhatsappıSilBiz# در رسانه های اجتماعی به یک روند رایج تبدیل شد.

روند کار چگونه خواهد بود ؟

طبق بیانیه ای که واتس اپ ، نزدیک به 2 میلیارد کاربر دارد ، بیان شد که آخرین روز درباره آنچه برای کاربرانی که هنوز اصول حریم خصوصی را قبول ندارند پس از 15 مه 2021 ، چه خواهد شد ، 15 مه است و کسانی که هنوز قبول نکنید که قرارداد پس از این تاریخ به تدریج محدود می شود.

ابتدا کاربران اعلانی دریافت می کنند که نیاز به قبول توافق دارند و پس از مدتی این اعلان دائمی می شود. سپس کاربران می توانند تماس بگیرند اما به لیست گپ خود دسترسی پیدا نکنند. در مرحله بعدی ، کاربران نیز از این ویژگی محروم می شوند.

ترسناک ترین اطلاعات شخصی ما :

ضمن بحث در مورد امنیت اطلاعات شخصی ، تحقیق انجام شده توسط استودیوی طراحی تجربه دیجیتال SHERPA در مورد امنیت داده های شخصی و تأثیر آن بر تجربه کاربر نیز اعلام شد.

بر این اساس ، کاربران بیشترین ترس را از دسترسی به دوربین دارند. از شرکت کنندگان خواسته شد بین 1 تا 5 امتیاز بگیرند تا چه اندازه در مورد موقعیت مکانی خود ، راهنما ، عکس ، میکروفون ، شبکه محلی ، ذخیره سازی ، اطلاعات بهداشتی ، دوربین ، دسترسی به تجدید برنامه در پس زمینه نگران باشند.

در راستای پاسخ های داده شده ، معلوم شد که مردم هنگام اشتراک این اطلاعات بسیار نگران هستند.

موضوعاتی که بیشترین نگرانی را در نتایج داشتند “مجوزهای دسترسی به دوربین ها و عکس ها ، دسترسی به میکروفون ، مکان و اتصال شبکه محلی” ذکر شده اند ، در حالی که کمترین اطلاعات نگران کننده به عنوان تجدید برنامه در پس زمینه و دسترسی به سلامت در تحقیقات منعکس شده است.

اطلاعات نتایج مطالعه ، با توجه به ترتیب امتیازدهی در محدوده 1-5 ، به شرح زیر بود: دسترسی به دوربین 4.5 ، دسترسی به عکس های 4.4 ، دسترسی به میکروفون 4.4 ، دسترسی به دفترچه تلفن 4 ، دسترسی به ذخیره سازی 4 ، دسترسی به مکان 3.7 ، دسترسی به شبکه محلی 3.7 ، دسترسی به اطلاعات بهداشتی 3.6 ، تازه سازی برنامه در پس زمینه 3.2.

اپلیکیشن محلی به یک گزینه جایگزین در سراسر جهان تبدیل شد.

از ژانویه ، اعمال اشتراک اطلاعات کاربران با اشخاص ثالث و نگرانی در مورد امنیت داده های شخصی منجر به جستجوی یک سیستم عامل جایگزین و امن تر شده است.

برنامه Turkcell BiP در میان سیستم عامل ها نه تنها در ترکیه بلکه در بسیاری از کشورهای جهان توجهات را به خود جلب کرده است.

آخرین روز تحمیل واتساپ

آخرین روز تحمیل واتساپ :

بوق با سیاست حفظ حریم خصوصی شفاف ، فناوری ایمن ، ویژگی های برجسته ای که در رقابت و تجربه ای که ارائه می دهد برجسته است ، تقاضای زیادی در ترکیه و خارج از کشور داشته است.

بنابراین ، BiP به یکی از برنامه هایی تبدیل شد که بیشترین کاربر جدید را به خود اختصاص داده است. BiP که توسط مهندسان ترک توسعه یافته است ، در جهان نیز ذکر شده است.

BiP که در 192 کشور جهان استفاده می شود ، امروز تقریباً به 80 میلیون بارگیری رسیده است.

برنامه های دیگر:

با جلب توجه میان گزینه های دیگر ، تلگرام اعلام کرد که هیچ داده ای را با اشخاص ثالث و دولتها به اشتراک نمی گذارد. با این حال ، ویژگی رمزگذاری پایان به پایان به طور پیش فرض خاموش است.

همچنین ، برای شروع ویژگی Secret Chat ، باید پروفایل شخصی را که می خواهید با او صحبت کنید وارد کنید و بر روی گزینه “Start Secret Chat” کلیک کنید.

MTProto همچنین به عنوان پروتکل رمزگذاری استفاده می شود ، اما منبع باز نیست.

از طرف دیگر ، سیگنال از پروتکل سیگنال چند منبع استفاده می کند و رمزگذاری پایان به انتها دارد.

سیگنال ، که فراداده را نیز رمزگذاری می کند ، از ویژگی Sealed Sender برای ارتباط ایمن بین افراد نیز استفاده می کند.

علاوه بر اینکه نمی دانید پیام رسان در بین چه کسانی است ، یکی از ویژگی های برجسته امنیتی است که برای مسدود کردن عکس های صفحه انتخاب می شود.

مهاجرت دیجیتال :

با تحولات تجربه شده ، BiP در ژانویه-فوریه در 12 کشور رتبه 1 و در 19 کشور در میان 3 کشور برتر قرار گرفت.

از زمان شروع انتقال دیجیتال از برنامه های رقیب به دلیل حساسیت به داده های شخصی در 9 ژانویه ، تعداد کاربران جدید BiP بیش از 33.2 میلیون نفر شده است.

بیش از نیمی از این تعداد را کاربران خارج از ترکیه تشکیل می دادند.

این تعداد به بیش از 16.4 میلیون کاربر جدید در خارج از کشور ، به ویژه در اندونزی ، بنگلادش ، هند ، پاکستان و مالزی رسیده است.

کاربران فعال BiP به طور متوسط ​​بیش از 30.4 میلیون نفر در ماه بوده اند.

در حالی که تعداد تماس های صوتی تقریباً 4 برابر افزایش یافته است ، اما مدت تماس های ویدیویی گروهی بیش از 7 برابر افزایش یافته است.

BiP توسط کاربران ما در وب ترجیح داده شد و تعداد کاربران ما در اینجا 16 برابر شد.

در حالی که BiP در ژانویه و فوریه بیشترین بارگیری در اپلیکیشن گوگل پلی را به خود اختصاص داده بود ، اما به وضوح با نمره رضایت 4.6 در AppStore و 4.5 در گوگل پلی از رقبای خود پیشی گرفت و امتیازات کاملی را از کاربران دریافت کرد.

آخرین روز تحمیل واتساپ :

حمل و نقل گروهی انتقال را آسان تر می کند.

از قابلیت های بارز BiP می توان به ترجمه فوری به 106 زبان ، انتقال پول درون برنامه ای ، دکمه اضطراری ، ویژگی های پیشرفته مانند تماس های گروهی صوتی و تصویری با کیفیت HD برای حداکثر 10 نفر اشاره کرد.

ویژگی “Group Move” که اخیراً معرفی شده است ، به کاربران اجازه می دهد تا به سرعت و به راحتی تاریخچه گروه و چت خود را در برنامه پیام رسانی فعلی به برنامه منتقل کنند.

برخلاف سایر برنامه های پیام رسان ، کاربران هنگام انتقال گروه های چت موجود به برنامه ، مجبور نیستند کاربرانی را که برنامه را نصب کرده اند ، یکی یکی انتخاب کنند و می توانند آنها را به طور خودکار به برنامه منتقل کنند.

شهروندان به گزینه های دیگر روی خواهند آورد.

اکثر شهروندانی که نظرات خود را در مورد اعمال WhatsApp ابراز داشتند اظهار داشتند که به روزرسانی را قبول نمی کنند و به گزینه های دیگر روی می آورند.

شهروند بنام داووت کوئیکوک با بیان اینکه مدتهاست که از واتس اپ استفاده می کند ، گفت:

“در گذشته واتس اپ بهتر بود. پس از توافق نامه محرمانه شدن کمی عصبی شدم. توافق نامه محرمانه بودن را قبول نمی کنم. تلگرام و BiP از جمله برنامه های جایگزین است. ”

سردار کاراچا با بیان اینکه وی از روز انتشار واتس اپ از آن استفاده می کند ، گفت:

“من قصد دارم به استفاده از برنامه ادامه دهم. فکر نمی کنم به هر حال چیز مخفی داشته باشم.”

Serhat Ulusoy با بیان اینکه سالهاست از واتس اپ استفاده می کند ، گفت: “برنامه هایی مانند Telegram و Signal به عنوان جایگزین WhatsApp وجود دارد.

او گفت : گرایش به این برنامه ها وجود داشت. وقتی همه به برنامه های دیگر روی آوردند ، WhatsApp یک قدم عقب رفت

Gözde Özkocaman با بیان اینکه پنج سال است که از واتس اپ استفاده می کند ، گفت:

“من توافق نامه محرمانه بودن را قبول نمی کنم. برنامه های جایگزین زیادی برای واتس اپ وجود دارد. من به برنامه های مختلف روی می آورم.”

“داده های ترکیه باید در ترکیه بمانند” :

مورات ارکان مدیر کل Turkcell با بیان اینکه “داده ها” ، آینده جهان را شکل می دهد ، به دارایی با ارزش نفت یا طلا تبدیل شده است ، گفت:

ما از داده های به دست آمده از این فناوری ها در مراکز داده مدرن مجهز و بسیار ایمن محافظت می کنیم که ما در سراسر ترکیه مستقر شده ایم.

این یک واقعیت است که شرکت های فن آوری جهانی می توانند از داده های کلان جمع آوری شده برای نفوذ در افراد ، جوامع و حتی کشورها استفاده کنند.

از نظر تجزیه و تحلیل و مدیریت ریسک ، من فکر می کنم وظیفه ما است که از سایبر کشورمان محافظت کنیم درمقابل چنین تهدیدات بالقوه ای قرار دارد.

آخرین روز تحمیل واتساپ :

برنامه داخلی و ملی BiP که توسط مهندسان کشورمان تهیه شده است ، با نرم افزار ، زیرساخت ، ویژگی های اضافی و از همه مهمتر به محافظت از اطلاعات شخصی حساس است.

سکویی است که کاملاً با گوشت خود به ترکیه تعلق دارد. همه داده ها در BiP امن هستند و به هیچ وجه با شرکت ها یا اشخاص ثالث به اشتراک گذاشته نمی شوند.

همچنین دسترسی هیچ شخص ثالثی به داده ها در اینجا امکان پذیر نیست. ما با تمام توان به کار خواهیم گرفت تا از مرزهای میهن سایبری خود در برابر تهدیدات و خطرات جهانی محافظت کنیم.

istanbulyar.org

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا