آخرین مقالات

تبلیغات

اوج هیجان در شهربازی و پارک تفریحی اسفانبول

اسفانبول (Isfanbul Theme Park) (ویالند سابق) بزرگترین پارک تفریحی و شهر بازی استانبول است که در هنگاه افتتاح با نام ویالند مشغول به کار شد اما اخیرا نام این پارک آبی به اسفانبول (isfanbul) تغییر پیدا کرده است.

دنیایی از تفریح و هیجان را می توانید در شهربازی اسفانبول استانبول تجربه کنید، این مجموعه یکی از بزرگترین شهربازی های استانبول و همینطور بهترین پارک موضوعی است که در کشور ترکیه وجود دارد. جالب است بدانید که از شهربازی ویالند استانبول(اسفانبول) به عنوان دیزنی لند ترکیه یاد می شود و مجموعه ای از بازی های هیجان انگیز و مختلف را در اختیارتان قرار می دهد. این شهربازی هیجان انگیز و جالب در سال ۲۰۱۵ از میان ۸۰۰ پارک موضوعی که در اروپا وجود دارد مقام پنجم را کسب کرد. در انتها خوب است بدانید که درست در کنار شهربازی استانبول، مرکز خرید معروف و بزرگی به همین نام (مرکز خرید ویالند استانبول) قرار دارد که می تواند ساعات باقی مانده روز شما را به خودش اختصاص دهد و بنابراین با یک تیر، دو نشان خواهید زد.

نام قدیمی شهربازی اسفانبول استانبول در گذشته ویالند بوده که از بزرگترین و بهترین شهرهای این شهر به شمار می رود و مساحت آن برابر با ۲۰۰ هزار مترمربع بوده است. تقریبا ۵ سال از زمان افتتاح این شهربازی می گذرد و مجموعه از بازی های هیجان انگیز و جذابی را در خود جای داده است. زمانی که شهربازی ویالند استانبول را برای تفریح انتخاب می کنید، فرصت آن را دارید تا در میان بیش از بیست بازی گردش کنید و برای چند ساعت، رنگی از شور و هیجان به استانبول گردی خود بزنید.

شهربازی ویالند استانبول

به غیر از بازیهای هیجان انگیزی و جالبی که در این پارک موضوعی استانبول یا همان شهربازی ویالند استانبول وجود دارد امکانات دیگری نظیر کافه ها و رستوران های متعددی هم وجود دارد و همچنین فروشگاه هایی برای خرید سوغاتی و سالن هایی برای برگزاری مراسم های مختلف در نظر گرفت شده تا تمامی نیازهای مسافران را پوشش دهند.

در ادامه این مطلب از استانبول سرا به بازی هایی که در این شهربازی وجود دارد و همینطور تمامی امکانتی که در آن برای گردشگران فراهم آورده شده است نیز اشاره خواهیم کرد.

آشنایی با بخش های مختلف شهربازی ویالند استانبول

۱- ترن نفس گیر | Nefekesen

هنگامی که تازه وارد شهربازی اسفانبول می شوید، یکی از هیجان انگیز ترین وسایل بازی این پارک را که ترن هوایی نفس گیر است را خواهید دید. با این ترن، در کسری از ثانیه اوج هیجان را تجربه می کنید و تنها در ۳ ثانیه، به سرعت ۱۱۰ کیلومتر در ساعت خواهید رسید! باید بدانید که برای استفاده از این بازی حداقل قدتتان باید ۱۴۰ سانتی متر باشد و از لحاظ جسمانی توانایی تحمل هیجان بالا را داشته باشید.

شهربازی ویالند استانبول

۲- چرخش ۳۶۰

دیگر وسیله ی بازی هیجان انگیزی که در شهربازی ویالند استانبول وجود دارد بازی چرخش ۳۶۰ است که لذت هیجان بالا را می توانید با آن تجربه کنید. وقتی سوار این دستگاه مرتفع و ستاره ای شکل می شوید، ابتدا حرکات بالا و پایین اهرم مرکزی را خواهید دید؛ اما عجله نکنید. باید بدانید که برای استفاده از این بازی حداقل قدتتان باید ۱۴۰ سانتی متر باشد و از لحاظ جسمانی توانایی تحمل هیجان بالا را داشته باشید.

شهربازی ویالند استانبول

۳- رودخانه وحشی | Çilgin Nehir

رودخانه وحشی از دیگر بازی های هیجان انگیزی است که در شهربازی ویالند وجود دارد و می توانید سوار بر موج های خروشان آن شوید و تفریح بی نظیری را با استفاده از آن تجربه کنید. ظرفیت قایق های گرد این رودخانه تا ۹ نفر هم می رسد و بنابراین می توانید با کل دوستان و خانواده خود، در این ماجراجویی شرکت کنید. مسافت رودخانه وحشی تا ۷۰۰ متر می رسد و در میان مسیر، از آبشاری جالب نیز عبور می کند.

شهربازی ویالند استانبول

۴- برج عدالت | Adalet Kulesi

یکی دیگر از گزینه های هیجان انگیزی که در شهربازی اسفانبول وجود دارد برج عدالت است. برای تجربه ی لذت این جاذبه بر روی صندلی بنشینید، کمربند خود را محکم کنید و با پروازی کم ارتفاع اما سریع، به بالای برج برسید. برج عدالت در مجموع ۵۰ متر ارتفاع دارد و برای آن که بتوانید هیجان آن را لمس کنید، باید قدتان بیش از ۱۳۰ سانتی متر باشد.

شهربازی ویالند استانبول

۵- سرسره وایکینگ | Viking

چهارمین بازی محبوب در دنیا سرسره ی وایکینگ است که در آن می توانید هیجان بالایی را تجربه کنید. سرسره وایکینگ شما را در سقوطی غیر قابل پیش بینی و ۱۵ متری سهیم می کند و اگر دوست دار هیجان و سرعتید، محال است بتوانید از خیرش بگذرید.

شهربازی ویالند استانبول

۶- ترن ماجراجو | Maceraperest

یکی دیگر از گزینه های هیجان انگیزی که در شهربازی ویالند استانبول وجود دارد ترن ماجراجویی است. ترن ماجراجو، با ارتفاعی ۳۰ متری و سرعتی بالغ بر ۸۰ کیلومتر در ساعت، تجربه جدیدی در این شهربازی خواهد بود که به شما پیشنهاد می شود.

شهربازی ویالند استانبول

۷- جهانگرد کوچک | Minik Kaşifler

جهانگرد کوچک هم به اندازه ی موارد قبلی دارای هیجان نیست اما خوب به نوبه ی خودش جذاب است و شما می توانید دست فرزندان را بگیرید و وارد این تونل جذاب و رنگارنگ شوید. با پیاده روی کوتاه و ۱۶۰ متری چقدر برای بچه ها سرگرم کننده است و می توانید با فرهنگ های مختلف در این منطقه آشنا شوید.

شهربازی ویالند استانبول

۸- پرندگان دیوانه و سفر جذاب | Çilgin Kuşlar

یک بازی جالب و مهیج برای کودکان در شهربازی ویالند استانبول به نام پرندگان دیوانه وجود دارد که با نورپردازی های سه بعدی و تصاویر سه بعدی و تصاویر جذاب شخصیت های انگیری بردز تزئین شده است و برای کودکان بسیار جذاب می باشد. خوب است بدانید که این بازی به گونه ای ساخته شده که برای استفاده از افراد کم توان جسمی و سوار بر صندلی چرخدار نیز مناسب باشد.

شهربازی ویالند استانبول

۹- سافاری تونل | Safari Tüneli

حتما زمانی که وارد یک مسیر تاریک و ناشناخته می شوید برایتان بسیار جالب و حیرت آور است، پس زمانی که به این شهربازی رفتید توجه داشته باشید که به سافاری تونل هم برید و یک تجربه ی هیجان انگیز را برای خودتان رقم بزنید. یک ساعت گشت و گذار در این سافاری تونل، به شما این امکان را می دهد تا خاطراتی مفرح را با خود به خانه ببرید.

۱۰- روزی روزگاری استانبول | Bir Zamanlar İstanbul

کافیست وارد این خیابان شوید تا استانبول قدیم را از نزدیک ببینید. خیابان ها، مغازه ها، خانه ها، فواره ها و آبنماها، همگی به شکل بافت سنتی استانبول ساخته شده اند و این امکان را برای شما فراهم می کنند تا گشتی در دل تاریخ بزنید.

شهربازی ویالند استانبول

دیگر بازی هایی که در این شهربازی می توانید انجام دهید را در زیر به طور احتصار آورده ایم:

قطار سریع السیر| Bulut Eksperesi ،رویای فاتح | Fatihin Rüyas ،قطار معدنچی کوچک | Küçük Madenciler ،چرخ و فلک | Atli Karinca ،آتش نشان قهرمان | Kaharaman İtfaiyeciler ،قصر تاب ها | Saray Salincagi ،اتاق جادو | Sihirli Oda ،جت اسکی | Jet Ski ،کودکان چرخان | Uçan Çocuklar ،ماشین کوبنده | Çarpisan Arabalar

شهربازی ویالند استانبول

امکانات شهربازی ویالند در استانبول

در شهربازی ویالند استانبول امکانات رفاهی متناسبی وجود دارد که شرایط تفریح را برای گردشگران راحت می نماید. از جمله امکاناتی که در این شهربازی برای وجود دارد میز اطلاعات جهت این که هر سوالی داشتید بپرسید، وای فای رایگان، فروشگاه های متنوع برای خرید، نقشه ویالند، قطار شهربازی و همینطور سرویس هایی که برای گردشگر در این پارک در اختیار شما قرار می گیرد.

شهربازی ویالند استانبول

وب سایت اسفانبول استانبول: https://isfanbul.com

در صورتی که بلیت های شهربازی اسفانبول را به صورت اینترنتی تهیه کنید، ضمن صرفه جویی در وقت می توانید از تخفیفی چند درصدی نیز بهره مند شوید.

نحوه دسترسی به شهربازی ویالند در استانبول

به منظور دسترسی به شهربازی ویالند در استانبول می بایست خودتان را به منطقه ایوب برسانید که برای این کار راه های متفاوتی نظیر اتوبوس، مترو، تاکسی یا تورهایی که برای گشت و گذار در ویالند به طور اختصاصی برگزار می شود نیز استفاده کنید.

نقشه و موقعیت جغرافیایی شهربازی اسفانبول استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *