آخرین مقالات

تبلیغات

اولین تصویر کانال استانبول

اولین تصویر کانال استانبول منتشر شد.

وزیر حمل و نقل و زیرساخت ها ، عکس یک به یک پروژه کانال استانبول را در حساب توییتر خود به اشتراک گذاشت. کاراسمیل اوغلو در پیام خود گفت ، “ما در حال پایه ریزی پروژه” کانال استانبول “خود هستیم که از ماه ژوئن کشور ما را به یک لاجستیک برتر تبدیل خواهد کرد”.

اولین تصویر کانال استانبول

اولین تصویر کانال استانبول

حمل و نقل دریایی در حال افزایش است’

کاراسمیل اوغلو وزیر امور خارجه نیز دیشب این پروژه را در برنامه تلویزیونی خود توضیح داد. کارایسمیل اوغلو با تاکید بر این که تعداد کشتی هایی که از استانبول می گذرند ۲۵ هزار کشتی است . وی افزود: ما در مرکز اوراسیا هستیم. اخیرا ً در کانال سوئز حادثه ای رخ داد، کانال بسته شد. ۹ میلیارد دلار در روز هزینه دارد. راهروهای لجستیکی در حال افزایش است. نسبت حمل و نقل دریایی هر سال در حال افزایش است. امروزه ۲۵ هزار  کشتی وجود دارد که باید با خیال راحت در استانبول عبور کنند؛ اما ما به همراه دوستانمان سعی می کنیم 43 هزار کشتی را امن کنیم. این کار در طول سال ها افزایش خواهد یافت و در آینده کافی نخواهد بود.»

ترکیه برترین لجستیک خواهد بود’

کاراسمیل اوغلو با اشاره به اینکه ۷۸ هزار کشتی در سال ۲۰۵۰ عبور می کنند ، گفت: “با پروژه کانال استانبول ، ترکیه بالاترین سطح تدارکات خواهد بود. ما پروژه خود را از ژوئن آغاز خواهیم کرد. ما پس از ۱۰ سال به طور جدی به کانال استانبول نیاز خواهیم داشت.” سد سازلیدر ۲٫۹٪ از نیازهای آبی استانبول را برآورده می کند. سدها نیازهای آبی بیشتری نسبت به تلفات ایجاد خواهند کرد. هیچ منطقه جنگلی در مسیر وجود ندارد.»

istanbulyar.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *