آخرین مقالات

تبلیغات

تحقیقات وزارت دادگستری در شهر مینیاپولیس

تحقیق از وزارت دادگستری تا سرویس پلیس مینیاپولیس

وزارت دادگستری ایالات متحده تحقیقات کاملی را درباره اقدامات پلیس در شهر مینیاپولیس در روز چهارشنبه آغاز کرد. این تحقیقات به دنبال محکومیت افسر پلیس سابق درک شووین ، متهم به قتل جورج فلوید سیاه پوست آمریکایی در مینیاپولیس انجام شد.

رئیس جمهور جو بایدن در بیانیه ای که پس از اعلام تصمیم هیئت منصفه داد ، قول داد که با نژادپرستی سیستماتیک در ایالات متحده مبارزه کند. تحقیقات اولین گام بزرگ وزیر دادگستری مریک گارلند پس از اظهارات بایدن بود.

.محکومیت شووین به عنوان یک نقطه عطف در تاریخ ایالات متحده در مبارزه با نژادپرستی و واکنش به رفتار پلیس با سیاه پوستان تلقی می شود.

گارلند قبلاً گفته بود كه جلوگیری از سو ء رفتار پلیس را در اولویت قرار خواهد داد. گارلند گزارش داد که تحقیقات جنایی جداگانه وزارت دادگستری در مورد اینکه آیا افسران درگیر مرگ فلوید حقوق شهروندی را نقض کرده اند ، در جریان است


تحقیقات وزارت دادگستری در شهر مینیاپولیس
درک چاوین محکوم به مرگ فلوید

تحقیقات جدید ارزیابی می کند که آیا اقدامات ضد قانون اساسی یا غیرقانونی در نیروی پلیس مینیاپولیس منظم است و کل نیروهای پلیس را تحت پوشش قرار می دهد.

در این زمینه ، استفاده از زور توسط افسران پلیس ، از جمله زور به کار رفته در اعتراضات ، و اینکه آیا آژانس اعمال تبعیض آمیز را انجام می دهد ، ارزیابی خواهد شد.

گارلند همچنین اظهار داشت كه ادعاهای آژانس در زمینه رفتار ناشایست و رفتار آن با افراد دارای مشكلات رفتاری نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در این زمینه ، سیستم های پاسخگویی موجود سازمان پلیس ارزیابی می شود

بایدن: ‘جورج فلوید جهان را تغییر داد’

جورج بایدن

 

رئیس پلیس مینیاپولیس ، مداریا آراردوندو از تحقیقات فدرال استقبال کرد و متعهد شد که همکاری کند.

جیکوب فری ، شهردار مینیاپولیس گفت که مقامات محلی از تحقیقات استقبال می کنند و آن را فرصتی برای ادامه کار در مورد تغییر اساسی که در نیروی پلیس ایجاد می شود ، می دانند.

جورج فلوید

istanbulyar.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *