گردشگری

جزیره بیوک آدا استانبول

بیوک آدا

جزیره بیوک آدا در استانبول یکی از مراکز گردشگری ترکیه به حساب می آید.

بیوک آدا در زبان ترکی به معنی جزیره بزرگ است.

اگر قصد سفر به استانبول را دارید یکی از مکان هایی که باید حتما به انجا بروید جزیره بیوک آداست.

این جزیره زیبا چیزی حدود 5.5 کیلومتر مربع مساحت دارد.

مکان های تاریخی بیوک آدا:

چندین ساختمان تاریخی در بویوکادا وجود دارد ، مانند کلیسا و صومعه ارتدکس یونان هاگیا یورگی که به قرن 6 برمی گردد ، کلیسای آگوس دیمیتریوس و مسجد حمیدیه که توسط عبدالحمید دوم ساخته شده است. این اسکله توسط معمار ارمنی میهران آذاریان ساخته و طراحی شده است.

بویوکادا از دو قله تشکیل شده است. نزدیکترین یک به فرود کشتی ، ایسا تپه سی (به معنای تپه عیسی مسیح در زبان ترکی) ، قبلاً هریستوس( نام یونانی مسیح برای مسیح) است ، یتیم خانه سابق یونان ، یک ساختمان چوبی عظیم الجثه ، در بالای آن قرار دارد. در دره بین دو تپه ، کلیسا و صومعه آگیوس نیکولاس و یک محل نمایشگاه سابق به نام لونا پارک قرار دارد.

مکان های تفریحی و خدماتی بیوک آدا:

در ابتدای این جزیره رستوران ها و کافه های زیادی هستند که اغلب آنها غذاهای دریایی دارند که اگه شما هم از دوستداران غذاهای دریایی هستید می توانید از این سفر بسیار لذت ببرید.
بعد از گذر از رستوران ها شما وارد خیابان هایی میشوید که به صورت پر از فروشگاه هستند و میتوانید خرید هایی از قبیل لوازم زینتی، عینک آفتابی و کلاه یا لباس های خاص و … داشته باشید.

در این جزیره زیبا مراکز اقامتی نیز هست که در صورت تمایل می توانید آنها را از قبل رزرو کرده و حتی شب را در این جزیره زیبا سپری کنید.

در ارتفاعات این جزیره شما می توانید منظره آرامبخشی شامل دریا و جنگل و پرنده های دریایی و … را ببینید و سکوت آنجا روح شما را جلاء بدهد.

شرایط خاص جزیره:

جزیره بیوک آدا استانبول برای خود قوانین خاصی دارد مهمترین آن ممنوعیت استفاده از خودرو و وسایل نقلیه سوختی هستش.

در این جزیره زیبا اگه قصد گردش دارید می توانید از اسب هایی که در آنجا مستقر هستند استفاده کنید و یه گردش ویژه با خانواده داشته باشید.

همچنین موتور های برقی از وسایلی هستند که در این جزیره زیبا استفاده می شود.

چگونه به بیوک آدا بریم؟

برای رفتن به این جزیره زیبا شما می توایند از اسکله های کاباتاش و کادیکوی در استانبول سوار بر کشتی شوید و به این سفر دریایی بروید!


قبل از رسیدن به جزیره بیوک آدا شما از دو جزیره کینالی و هیبلی گذر خواهید کرد که آنها هم به نوبه خود جذابیت زیادی دارند.
این جزایر نیز از مجموعه جزایر پرنسس هستند و فاصله دو جزیره از هم بسیار کم است.


برای استفاده از این کشتی ها شما باید از کارت استانبول یا همان استانبول کارت که یک کارت اعتباری شهرداری برای خدماتی همچون استفاده از اتوبوس، مترو، کشتی، سویس های بهداشتی داخل شهری و … تهیه شده است استفاده نمایید.

قیمت تقریبی سفر به جزیره بیوک آدا با کشتی حدود 6 لیر می باشد .

مسیری تقریبا 1 ساعته در کشتی اصلا برای شما سخت نخواهد بود چرا که در این کشتی ها بوفه هایی وجود دارد که شما می توایند نوشیدنی های غیر الکلی تهیه کرده و در عرشه کشتی با تماشای زیبایی های دریا نوش جان کنید و لذت ببرید.

می توان به جرات گفت که این سفر می تواند یکی از خاطره انگیزترین سفر های شما در ترکیه باشد.

istanbulyar.org

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا