Warning: Undefined array key "options" in /home/startupv/istanbulyar.org/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 194
حمل و نقل در استانبول با دولموش / اتوبوس / ون ، مرجع اطلاع رسانی فارسی زبانان ترکیه

آخرین مقالات

تبلیغات

حمل و نقل در استانبول با دولموش / اتوبوس / ون

حمل و نقل در استانبول با دولموش / اتوبوس / ون

_ دولموش

دولموش (dolmuş) یک نوع مینی‌بوس است که در مسیرهای مشخصی حرکت می‌کند و شما می‌توانید هر کجا که در طول این مسیر خواستید پیاده شوید.

این مینی‌بوس‌ها طرفداران زیادی به دلیل کرایه ارزان آن دارند. یک علامت مخصوص در جلوی شیشه خود دارند که باعث تفاوت آن‌ها با سایر وسایل نقلیه می‌شود.

بعضا رنگ دولموش و رنگ تابلوی کوچک بالای آنها که به کلاه ( sapka ) معروف است هم مشخصه مسیر ترددشان می باشد .

_ اتوبوس

– در استانبول دو سیستم اتوبوس رانی دولتی و خصوصی مشغول به کار است که وسیله ای مناسب ولی شلوغ برای رفت و آمد به بسیاری از اماکن دیدنی و مراکز خرید می باشد.

– هر دو سیستم از لحاظ هزینه تفاوتی با هم ندارند و تنها فرقشان این است که برای پرداخت هزینه اتوبوس های دولتی می بایست از ژتون، کارت اعتباری و بلیط استفاده کرد، در حالیکه برای اتوبوس های خصوصی از پول نیز می توان استفاده نمود.

– به طور کلی، اتوبوس های شهری از ساعت ۰۵:۰۰ صبح تا ۰۱:۰۰ صبح در استانبول تردد می کنند. با این حال، این زمان بندی ممکن است از خط  به خط متفاوت باشد.

_ تاکسی ون

تاکسی ون ها نیز از پر مصرف ترین وسایل نقلیه در استانبول ترکیه هستند . بسیار برای رفت و آمد خانواده ها و جمع های بالای 4 نفر مناسب است چرا که از 7 الی 10 نفر ظرفیت برای مسافران دارند.

حمل و نقل در استانبول با دولموش / اتوبوس / ون

استانبولیار ، مرجع اطلاع رسانی فارسی زبانان ترکیه ، زندگی در استانبول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استانبولیار ، مرجع اطلاع رسانی فارسی زبانان ترکیه با تایید اشتراک در نوتیفیکیشن هم ما را خوشحال کنید و هم در لحظه از آخرین اتفاقات سایت باخبر بشید.
رد
اجازه دادن به اعلان‌ها