تحصیلاتمراکز آموزشی

بهترین دانشگاه‌های طراحی لباس در استانبول

بهترین دانشگاه‌های طراحی لباس در استانبول

استانبول یکی از بزرگترین شهرهای ترکیه است که در دو دهه اخیر مسئولان این شهر برای راحتی مسافران و مهاجرت امکانات بسیار عالی را فراهم کردند.

همین مورد موجب شده است که مردم کشورهای همسایه علاقه به مهاجرت برای زندگی و ادامه تحصیل پیدا کنند.

اکثر دانشگاه‌های که در این شهر وجود دارد براساس رتبه بندی QR جزو دانشگاه های برتر ترکیه به حساب می آید. همچنین بهترین دانشگاه های طراحی لباس در استانبول وجود دارد و اگر علاقه به تحصیل در این رشته را دارید در ادامه ۳ تا از بهترین ها دانشگاه های شهراستانبول را معرفی کرده ایم.

طراحی لباس جذاب ترین رشته تحصیلی در دنیای فشن
قبل از اینکه به سراغ دانشگاه های برتر بریم بهتر است که یک مقداری در مورد رشته طراحی لباس گفته شود. طراحی لباس از ۵ یا ۶ قرن پیش در ترکیه مرسوم بوده است.

در زمان های پادشاهان مختلف هرکسی لباس شیک و دارای طرح خاص می پوشید به عنوان یک مقام بزرگ شناخته می شد.

برای همین طرح ها بسیاری توسط طراحان از سراسر دنیا کشیده می شد و در اختیار خیاط های دربار قرار می گرفت.

از همان زمان بود که طراحی لباس اهمیت بسیار زیادی در بین خیاطها و افراد صاحب سبک پیدا کرد. کم کم با وجود آمدن دانشگاه ها؛ این رشته در دانشگاه های استانبول تدریس شد و جزو پرطرفدارترین رشته های قرار گرفته است.

تمام اصول و استانداردهای رشته طراحی لباس در استانبول براساس دنیای مد در ایتالیا گرفته شده است.

علاوه برتربیت عالی طراحان لباس و پس از پایان دوره، فارغ التحصیلان براحتی می توانند برای خود کسب و کار راه اندازی کنند.

همچنین آمارها نشان داده که بیشترین صادرات لباس از ترکیه به اروپا و کشورهای همسایه انجام می شود.

طراحی لباس در استانبول

دانش آموزانی که رشته طراحی لباس را تحصیل می کنند می توانند در مورد هنر طراحی و ایجاد انواع مختلف لباس و لوازم جانبی آموزش ببینند.

تاریخچه، تکنیک ها، طراحی و کسب و کار، موضوع های احتمالی در برنامه های این حوزه می باشد.

در رشته طراحی لباس در ترکیه روش های نوین آموزش ترکیبی از سخنرانی های سنتی، کارگاه های عملی، تحقیقات شخصی، آزمایش، بازدید های گوناگون دانشجویان را برای تبدیل شدن به فردی خلاق و عملگرا آماده می سازد، تکنیک های تحلیلی، تخیلی برای آماده سازی دانشجویان برای امکان کار حرفه ای در سطح بین المللی به کار گرفته می شود.

این رویکرد به آنها اجازه می دهد که جهان خود را خلاقانه تر توسعه دهند و در عین حال با هماهنگی با سبک های مختلف، انواع مارک ها و بخش های بازار سازگار باشند.

رشته طراحی لباس بسیار کامل، فشرده، متنوع و هیجان انگیز دوستداران مد را به برای مشاغل مد طراحی آماده می سازد. با این حال، دانش کامل ایجاد محصولات مد و فرایند خلاقانه را به آنها می آموزند، به شرکت کنندگان نیز اجازه می دهد برای دستیابی به موقعیت مانند استایلست، الگوی ساز، مدیر تولید، طراح مستقل، و یا حتی مدیر مجموعه، مدیر هنری چگونه عمل کنند.

بهترین دانشگاه های طراحی لباس استانبول

به دلیل اینکه ترکیه دارای کوه و دشت های بسیاری است و گوسفندان بسیاری را پرورش می دهد. برای همین پارچه های که تولید می کند از جنس پشم و دارای لطافت و نرمی خاصی هستند.

خب این هم از پارچه های که می توانید در تولید لباس خود استفاده کنید.

دانشگاه های برتر طراحی لباس دراستانبول
از سال ۲۰۰۵ به بعد دولت ترکیه همه‌ی دانشگاه‌ها را موظف کرد که براساس استانداردهای روز دنیا در دانشگاه های تدریس شود. اما یکسری ایرادات برای هر دانشگاهی وجود دارد یا نیاز افراد با یکدیگر متفاوت است.

برای همین برای افرادی که علاقمند هستند در رشته طراحی لباس تحصیل کنند دانشگاه های که مناسب تحصیل هستند را دسته بندی کرده ایم.

۱- دانشگاه بیلگی استانبول؛ دنیای مد جادویی
استانبول در دنیای مد دانشگاه های حرفه ای بسیاری دارد، دانشگاه بیلگی یکی از دانشگاه های مهم در حوزه مد است افرادی که می خواهند جنبه های مختلف رویایی خود را کشف کنند، این دانشگاه یک فرصت عالی برای آنها به حساب می آیید.

طراحی لباس در استانبول

دانشگاه‌های طراحی لباس استانبول

طراحی لباس در دانشگاه بیلگی
برنامه عالی مد و فشن دانشگاه استانبول بیلگی برای دانشجویان دوتا مدرک BİLGİ and NABA در نظر گرفته است که این دو مدرک را یکی از بهترین و رقابتی ترین مدارس در جهان ارائه می دهند.

دانشجویانی که بطور موفقیت آمیز در دورهای اول، دوم و سوم بیگلی بگذرانند و سپس می توانند برای دوره های NABAکه درس های مشترک بین دانشگاه های ایتالیا و استانبول دارا هستند.

خبر خوب این است که بعد گذراندن دروس از این دانشگاه می توانید برای کارآموزی به میلانو ایتالیا بروید. سپس در بهترین جاهای اروپا یا در خود ترکیه برای پیاده سازی خودتان مشغول به کار شوید.

۲- بچلراستودیو بهترین دانشگاه مد و زیبایی

دانشگاه بچلر یکی از برترین دانشگاه های شهر استانبول است که مدرک I.F.A فرانسه پس از پایان دوره در اختیار فارغ التحصیلان قرار می دهد. براساس آخرین تکنولوژی و چشم اندازه های که در اروپا هست.

 

دانشگاه بچلر در شهر زیبای استانبول
تدریس در این دانشگاه بصورت سخنرانی های سنتی، کارگاه های عملی، تحقیقات شخصی، تجربیات، سخنرانی های سنتی، کارگاه های عملی، تحقیقات، تجربیاتشخصی، سخنرانی های همکار و همکاران و بازدیدکنندگان مختلف، تبدیل دانشجویان به کارآفرینان خلاق، پرورش ایده های خلاق، انجام میگیرد.

یک برنامه کاملا هیجان انگیز، متنوع و فشرده را به دوستداران مد وطراحان لباس ارائه می دهد.

برترین مزیت های دانشگاه بچلر دستیابی به موقعیت های از قبیل کارشناس pattern، production manager، maker، مدیر مجموعه یا مدیر هنری دست پیدا کنند.

برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت https://www.bachelorstudies.com/Bachelor مراجعه کنید.

۳- فارغ التحصیلان حرفه ای از دانشگاه IED
این دانشگاه در حدود پنجاه سال در زمینه های مد، طراحی، ارتباطات و مدیریت بصری فعالیت می کنند. IED یک دانشگاه بین المللی است که به دانشجویان مدرک درجه اول می دهد.

دانشجویان در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دوره های حرفه ای مستر و دوره های آموزشی پیشرفته تحصیل خواهند کرد.

چه دلیل باید وجود داشته باشد که دانشجویان در این دانشگاه درس بخوانند؟
  • همکاری با شرکت های بزرگ در دنیا یکی از عوامل اساسی در استراتژی IED است.
  • Istituto Europeo Design به عنوان دانشگاهی که تمام مشاغل بین المللی، دانشجویان با ملیت های و فرهنگ های مختلف را می پذیرد.
  • دانشگاه طراحی لباس از متخصصان و حرفه ای ها تشکیل شده است که توانایی تدریس و مهارت های کاربردی خلاقانه را آموزش می دهد.

امتیاز این دانشگاه از طرف مقامات دولتی و جهان ۵ از ۵ است. همچنین جای برای تحصیل که تجهیزات عالی؛ استادان و محیط آرام بخش در نظر گرفته شده است.

برای ارتباط با دانشگاه به آدرس اینترنتی www.bachelorsportal.com/universities مراجعه کنید.

هزینه تحصیل در رشته طراحی لباس
برای تحصیل در این رشته باید هزینه ای بطور متوسط حدود ۳۶۰۰۰ دلار در سال هزینه می کند. البته این مقدار می تواند بین ۱۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰دلار در سال متفاوت است.

مهم ترین انتخاب برای شروع تحصیل
دانشگاه های مد و فشن بسیاری در شهرهای استانبول وجود دارد اما بهترین دانشگاه های طراحی لباس در استانبول، بچلر، بیلگی و دانشگاه IED را است. علاقمندان بسیاری هستند که دوست دارند وارد حیطه مد و فشن شوند

اما شرایط تحصیل در استانبول را نمی دانند و پیشنهاد می کنیم مقالات مرتبط را حتما مطالعه کنید. براساس اینکه دانشگاه های استانبول دارای استانداردهای روز در دنیا هستند برای همین تقاضا برای تحصیل در این کشور هرروز بیشتر می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا