آخرین مقالات

تبلیغات

دانشگاه تجارت استانبول

دانشگاه تجارت استانبول (Istanbul Commerce University) یا (İstanbul Ticaret Üniversitesi) یک دانشگاه خصوصی است که در سال ۲۰۰۱ در استانبول توسط بنیاد آموزش و تجارت و خدمات تجاری اتاق بازرگانی استانبول تاسیس شد.

این دانشگاه برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد و همچنین برنامه های دکترا را در استانبول ارائه می دهد.

هدف اصلی دانشگاه تجارت جمع آوری و توسعه سرمایه انسانی واجد شرایط است که به اقتصاد ، تجارت و صنعت ترکیه کمک خواهد کرد. همچنین با استفاده از این منبع برای پیگیری تحولات علمی و فناوری در مقیاس جهانی و انتقال دانش تولید شده به جهان در حال تغییر و به جامعه ترکیه.

دانشگاه تجارت به عنوان یک دانشگاه شناخته شده در سطح عمومی ، یکی از سه دانشگاه خصوصی انتخاب شده برای ثبت نام در سراسر ترکیه است.

ایده تأسیس دانشگاه بازرگانی استانبول نخستین بار توسط پروفسور دکتر اسماعیل اوزارسلان ، دبیرکل اتاق بازرگانی استانبول و عضو اولین هیئت امنا پیشنهاد شد.

این دانشگاه توسط بنیاد خدمات آموزشی و اجتماعی اتاق بازرگانی استانبول مطابق قانون آموزش عالی (شماره: ۲۵۴۷) و آیین نامه مربوط به مؤسسات آموزش عالی تاسیس شده توسط بنیادها تأسیس شد. در ابتدا با عنوان “دانشگاه بازرگانی استانبول” معرفی شد، سپس این موسسه در جریان بررسی های قانونی در پارلمان ترکیه به دانشگاه تجارت استانبول تغییر نام داد.

دانشگاه تجارت استانبول  دارای ۶ دانشکده علوم انسانی و اجتماعی، تجارت، حقوق، ارتباطات، مهندسی، معماری و طراحی است. این دانشگاه همچنین دارای ۴ انیستیتو در رشته های تجارت خارجی، علوم اجتماعی، علوم فنی و علوم دارایی است .

زبان آموزش در بسیاری از این رشته ها انگلیسی است.

istanbulyar.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *