آخرین مقالات

تبلیغات

Maltepe University

دانشگاه مال تپه استانبول

دانشگاه مال تپه استانبول (Maltepe University Faculty of Education) یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی ترکیه است که در سال ۱۹۹۷ توسط مؤسسه آموزشی مرمره استانبول (در منطقه مال تپه استاتبول) دایر گردید. اولین گروه دانشجویان این دانشگاه در سال ۲۰۰۱ فارغ التحصیل شدند.

شعار دانشگاه مال تپه عبارت است از : تفکر آزاد ، دانش مدرن

آموزش در دانشگاه مال تپه استانبول

تعداد کادر علمی این دانشگاه ۳۰۰ نفر می باشد که ۲۰۵ نفر از آنان به صورت تمام وقت مشغول به کار هستند. این دانشگاه شامل ۹ دانشکده و یک مدرسه عالی است.

زبان آموزشی دانشگاه :

در دانشگاه مال تپه بر خلاف بسیاری از دیگر دانشگاه های خصوصی ترکیه (با اعتقاد بر اینکه بهترین آموزش ، یادگیری و عملکرد برای دانشجو از طریق زبان مادری فراهم می گردد) ، ترکی به عنوان زبان آموزشی دانشگاه انتخاب شده است.

البته با علم بر اینکه زبان انگلیسی در عرصه دانش جهانی گزینه ای لازم و ضروری است ، دانشگاه مال تپه یک برنامه آموزش زبان انگلیسی را برای دانشجویان خود در نظر گرفته است. دانشجویانی که از آزمون مهارت دپارتمان زبان انگلیسی معاف نیستند (بعنوان نمونه دانشجویانی که زبان مادری شان انگلیسی است از این آزمون معاف هستند و …) ، باید در دوره فشرده دو ترمه آمادگی زبان انگیسی دانشگاه ثبت نام کنند. تمامی این دانشجویان دوره اجباری آموزش زبان انگلیسی را در دوره لیسانس سپری می کنند.

Maltepe University

وب سایت دانشگاه مال تپه استانبول

برنامه های آکادمیک دانشگاه مال تپه به شرح ذیل می باشند :

برنامه های کارشناسی :
 • دانشکده آموزش و پرورش : مشاوره روانشناسی ، زبان انگلیسی
 • دانشکده علوم طبیعی و ادبیات : فلسفه ، ریاضیات ، روانشناسی
 • دانشکده هنرهای زیبا : بازیگری ، فیلم ، هنرهای تجسمی ، کارتون و انیمیشن ، عکاسی
دانشکده حقوق
 • دانشکده اقتصاد و مدیریت بازرگانی : اقتصاد ، مدیریت بازرگانی ، ارتباطات بین الملل و اتحادیه اروپا
 • دانشکده ارتباطات : طراحی و ارتباط تصویری ، روابط اجتماعی و تبلیغات ، رادیو – سینما و تلویزیون
 • دانشکده معماری : طراحی گرافیک ، دکوراسیون داخلی و معماری
 • دانشکده مهندسی : مهندسی کامپیوتر ، الکترونیک ، مهندسی صنایع
 • دانشکده پزشکی : پرستاری
 • برنامه های مدرسه حرفه ای : برنامه ریزی رادیو و تلویزیون ، گردشگری و مدیریت هتل ، فناوری کامپیوتر و برنامه نویسی ، تکنیک های تولید فیلم
برنامه های کارشناسی ارشد و دکتری :
 • مؤسسه علوم اجتماعی : مدیریت آموزشی ، سیاست اقتصادی ، مدیریت بازرگانی ، قانون ، روانشناسی ، علوم انسانی ، فلسفه ، رادیو – سینما و تلویزیون
 • مؤسسه علوم طبیعی : علوم کامپیوتر ، مهندسی صنایع ، ریاضیات ، معماری ، مهندسی عمران – مهندسی زلزله
برنامه های عمومی :
 • اصلاحات آتاتورک و تاریخچه جمهوری ترکیه
 • زبان های خارجی

پردیس های دانشگاه :

دانشگاه مال تپه دارای سه پردیس می باشد :

پردیس اصلی در دهکده آموزشی مال تپه ، که در مال تپه ، بویوک باککال کوی (Maltepe , Büyükbakkalköy) واقع شده در سپنامبر ۲۰۰۳ افتتاح شده است.

دفتر ریاست دانشگاه و همچنین واحدهای اداری در این پردیس قرار گرفته اند. این پردیس که مساحتی بالای ۱۰۰ هکتار را در بر می گیرد ، همچنین ساختمان دانشکده ها ، تجهیزات و امکانات ورزشی (هم ورزش هایی که داخل سالن های سرپوشیده انجام می پذیرند و هم ورزش هایی که در فضای باز انجام می پذیرند) ، استخر شنای المپیک و مراکز فعالیت های اجتماعی- فرهنگی دانشجویان را در خود جای داده است.

پردیس دراگوس (Dragos) دانشگاه نیز در دراگوس در نزدیکی ساحل واقع شده و مساحتی بالغ بر ۱۵ هزار متر مربع را در بر می گیرد. مدرسه حرفه ای ، مؤسسه علوم ، مؤسسه علوم اجتماعی و مرکز آموزش های پیوسته همگی در این پردیس واقع شده اند.
دانشکده پزشکی و بیمارستان این دانشکده ، که دانشجویان پزشکی دوره های عملی و کارآموزی خود را در آن می گذرانند ، هر دو در مال تپه ، در پردیسی که دانشگاه اولین بار تأسیس شده بود قرار دارند.

ناگفته نماند که دانشگاه مال تپه ، در انجمن دانشگاه های قفقاز عضویت دارد. این دانشگاه مورد تأیید شورای تحصیلات عالی ترکیه YÖK می باشد.

دانشگاه مال تپه استانبول

نحوه أخذ پذیرش از دانشگاه مال تپه

دانشجویان بین المللی جهت أخذ پذیرش از این دانشگاه می توانند از طریق شرط معدل یا شرکت در آزمون SAT اقدام نمایند.

جهت استفاده از روش اول ، معدل دیپلم و پیش دانشگاهی متقاضی باید بالای ۱۲ باشد.

در صورت شرکت در آزمون SAT نیز نمره کل دریافتی باید بالای ۱۱۰۰ باشد.

رنکینگ دانشگاه مال تپه استانبول

این دانشگاه در میان بهترین دانشگاه های جهان رتبه ۴۰۶۰ را کسب نموده و در میان برترین دانشگاه های ترکیه نیز رتبه ۶۸ را به خود اختصاص داده است.

istanbulyar.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *