Warning: Undefined array key "options" in /home/startupv/istanbulyar.org/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 194
شرایط خروج از ترکیه پیش از اعلام نتیجه درخواست اقامت ، استانبولیار

آخرین مقالات

تبلیغات

شرایط خروج از ترکیه پیش از اعلام نتیجه درخواست اقامت

شرایط خروج از ترکیه پیش از اعلام نتیجه درخواست اقامت

قبل از هر چیز باید بدانید که اجازه اقامت در ترکیه تنها به افرادی داده می شود که قصد دارند برای مدت معینی در ترکیه زندگی کنند و قصد ادامه زندگی در این کشور را دارند.

در مجموع شش نوع مختلف اجازه اقامت مانند مجوز اقامت کوتاه مدت، بلند مدت، خانوادگی و دانشجویی وجود دارد.

به عنوان یک قاعده کلی، اجازه اقامت در ترکیه ظرف ۹۰ روز از زمان دریافت درخواست نهایی می شود.

شرایطی مانند عدم حضور فرد خارجی در ترکیه در مرحله ارزیابی درخواست ممکن است باعث رد شدن درخواست های اجازه اقامت شود.

از این رو، لازم است اتباع خارجی در خصوص مواردی مانند امکان خروج از ترکیه در مدت زمانی که منتظر دریافت نتیجه درخواست اقامتشان می باشند، اطلاعات لازم را بدست آورند.

در این مقاله از استانبول سرا به طور خلاصه در مورد این وضعیت صحبت خواهیم کرد.

شرایط خروج از ترکیه پیش از اعلام نتیجه درخواست اقامت

در صورتی که اتباعی خارجی بخواهند به دلایل مختلف و پیش از اعلام نتیجه درخواست اقامتشان از ترکیه خارج شوند، می توانند به صورت قانونی وارد و از ترکیه خارج شوند.

لذا، با وجودی که هیچ منع قانونی در این رابطه وجو ندارد، اما ممکن است به دلیل آنکه تبعه خارجی پس از ارائه درخواست اقامت خود، ترکیه را ترک کرده، این موضوع به عنوان امتیاز منفی برایش درنظر گرفته شود؛

برای همین، توصیه می شود اگر ضرورتی برای خروج شما از ترکیه در طی فرایند ارائه درخواست اقامت و دریافت نتیجه آن وجود ندارد، پس از هرگونه مسافرت برون مرزی خودداری نمایید.

اما اگر مجبور به خروج از ترکیه در طی این مدت هستید، حتما موارد را با مقامات مربوطه بیان کرده و با در این رابطه با آنها هماهنگ شوید.

راهکار دیگری که در این مورد به اتباع خارجی پیشنهاد می گردد (بویژه اگر قصد تمدید مجوز اقامتشان را داشته باشند)

اقدام از طریق شخص دیگری است که مدارک را در طی مدتی که شما در خارجی از ترکیه حضور دارید، به اداره مهاجرت ارسال نماید.

شرایط خروج از ترکیه در فاصله زمانی زمان راندوو و دریافت مجوز اقامت صادر شده

با فرض اینکه تبعه خارجی در بازه زمانی راندوو و صدور کارت اقامتش دارای ویزای معتبری نیست، وی تنها می تواند برای حداکثر ۱۵ روز پس از تاریخ راندوو، از ترکیه خارج شود.

برای این منظور، باید مطمئن شوید مدارکی که در روز راندوو دریافت کرده اید، دارای مهر و امضای بوده و تا زمان دریافت مجوز اقامتتان، آنها را نزد خود نگه دارید.

این مدارک به همراه رسید پرداختی های لازم برای آن، به شما این امکان را می دهد تا از ترکیه خارج یا وارد آن گردید.

شرایط خروج از ترکیه درصورت تعیین زمان راندوو و با وجود انقضای ویزا

متاسفانه، در چنین شرایطی نمی توانید از ترکیه خارج شوید؛ هر چند گاهی توصیه می گردد سعی نمایید تاریخ راندووی خود را جلوتر بیندازید،

اما این موضوع اکثرا به عنوان نکته منفی برای اتباع خارجی تلقی شده و ممکن است درخواست دریافت مجوز اقامت آنها را با مشکل روبرو کند؛

لذا، در صورتی که پیش از دریافت مدارک رسمی خود یا پس از تاریخ راندوو از ترکیه خارج شوید، احتمالا با جریمه و ممنوعیت خروج مواجه شده و نیز درخواستتان باطل می گردد.

نکات مهم:

به یاد داشته باشید، گاهی ممکن است همانند اولین باری که درخواست خود را ارئه کرده و به نتیجه نرسیده اید، به احتمال زیاد و به دلیل ترک ترکیه، درخواستتان رد گردد.

همچنین، نباید فراموش کرد که اجازه اقامت به افرادی داده می شود که قصد اقامت دائم در این کشور را داشت و این موضوع را مستند کرده و با رفتار خود، آن را ثابت نمایند.

همانگونه که می دانید، مجوز اقامت پس از صدور یا تمدید، از طریق پست به آدرس محل سکونت تبعه خارجی در ترکیه اراسال می گردد.

استانبولیار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استانبولیار ، مرجع اطلاع رسانی فارسی زبانان ترکیه با تایید اشتراک در نوتیفیکیشن هم ما را خوشحال کنید و هم در لحظه از آخرین اتفاقات سایت باخبر بشید.
رد
اجازه دادن به اعلان‌ها