ترکیه شناسیتقسیمات کشوریجغرافیا

شهر کاش ترکیه

محله تاریخی بین انتالیا و فتحیه

کاش (Kaş)

کاش، یک منطقه­ مدیترانه ­ای با تابستان­های آفتابی و زمستان­های معتدل و بارانی است. کاش، عمدتا دارای سواحل سنگریزه­ای است که برخی از آنها برای شنای کودکان مناسب نیتسند اما بهترین اسکله را برای قایق­ها و لنج­ها دارد. این شهر دارای مناطق دیدنی بسیاری است که به دو صورت طبیعی و مدرن هستند و در تمام سال برای گردشگران قابل بازدید می­باشند: شهر لیسیان، آمفی تئاتر باستانی، معبد و زیبایی­های دنیای زیر آب در نواحی مخصوص غواصی. املاک این منطقه به صورت آپارتمان­ها و ویلاهایی هستند که اکثرا چشم انداز زیبای دریا را دارا می­باشند. نرخ پایین جرم، طبیعت بکر و تفریحات ساحلی – همگی مورد علاقه­ی گردشگران اروپایی هستند و بنابراین قیمت­ها در این منطقه بالاتر از سطح متوسط است.

موقعیت و آب و هوا

منطقه­ ی مدیترانه­ای کاش در 200 کیلومتری غرب آنتالیا و 150 کیلومتری شرق فرودگاه بین المللی دالامان قرار دارد. این ناحیه دارای آب و هوای زیراستوایی مدیترانه­ای با تابستان­های آفتابی پنج ماهه است و زمستان­های تقریبا بارانی را دارا می­باشد.

ساحل و دریا

دریای مدیترانه­ای کاش بسیار تمیز و زلال است و رنگ بسیار زیبا و فوق العاده­ای دارد. سواحل این قسمت اکثرا به صورت سنگریزه­ای بوده و برای شنای کودکان مناسب نیستند. مدرن ترین و بزرگترین اسکله­ی ساحلی برای قایق­ها و لنج های تفریحی اخیرا در کاش ساخته شده است.

مکان­های دیدنی

تا قرن اخیر این شهر به یونانی­ها متعلق بود و بنابراین تاثیر فرهنگ و سنت­های معماری یونان همچنان در این شهر احساس می­شود. در تمام سال درب­های یک آمفی تئاتر یونان باستان به روی بازدیدکنندگان باز است که به قرن اول پیش از میلاد بازمی­گردد و معبد لیسیان نیز مربوط به قرن چهارم پیش از میلاد است. کاش به سادگی به شهرهای تلوس، اگزاتوس، پاتارا و میرا نیز دسترسی دارد. در 50 کیلومتری کاش، ساکلیکِنت جورج واقع است و دارندگان ویزای شینگن می­توانند از جزایر کاستلوریزو در یونان نیز دیدن کنند، که از طریق دریایی فقط 7 کیلومتر با کاش فاصله دارد.هزینه ای زندگی

محیط عالی، تفریحات دریایی، هتل­های قدیمی، و ویلاهای اجاره­ای، همگی توجه گردشگران ثروتمند سراسر دنیا را به سمت کاش جلب می­کنند. در نتیجه، قیمت­های این منطقه بالاتر از سطح متوسط است.

 

مزایای کوچک بودن شهر. جمعیت کاش کمی بیشتر از 6000 نفر است. سکنه­ ی محلی عمدتا به خدمات گردشگری یا ماهیگیری ساحلی مشغولند. فضای این شهر بسیار آرام است، و به همین دلیل بسیاری از افراد اروپایی و مخصوصا انگلیسی این منطقه را می­پسندند.

 

املاک در کاش. آلمانی­ها و بریتانیایی­ها اولین خریداران آپارتمان­ها و ویلاهای خصوصی در کاش بودند، به همین دلیل است که سطح کیفیت ساخت و ساز و طراحی داخلی این ساختمان­ها بسیار بالا است. کاش به دلیل داشتن تعداد زیادی از آپارتمان­ها و ویلاها با منظره­ی دریا متمایز است. به دلیل آن که تعداد زمین­های قابل توسعه بسیار محدود است، قیمت املاک این منطقه بالا بوده و هر سال نیز افزایش بیشتری می­یابد.

istanbulyar.org

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا