اخبارعمومی

صاحبخانه شدن در ترکیه با 720 میلیون

پاسخ کامل و جامع به این پرسش کمی دشوار است چرا که دستیابی به اطلاعات دقیق و قابل اتکا در مورد قیمت املاک مسکونی در شهرهای مختلف ترکیه چندان ساده نیست اما با کمی جستجو در آگهی های منتشر شده در سایت ها و شبکه های اجتماعی موبایلی این نکته به دست می آید که برخلاف تصوری که در اغلب ما وجود دارد خرید خانه در ترکیه ، حتی در شهرهای بزرگ این کشور مثل استانبول چندان غیر قابل دسترس نیست.

در واقع قیمت های درج شده در این آگهی ها حاکی از ان است که با پول یک آپارتمان خیلی معمولی و متراژ پائین در مناطق نه چندان گران قیمت تهران می توان در شهرهای مختلف ترکیه از جمله در شهری مثل استانبول که قیمت ملک در آن بالاتر از سایر شهرهای ترکیه است، خانه خریداری کرد!صاحبخانه شدن در ترکیه با ۷۲۰ میلیون تومان!

برای مثال در یکی از این آگهی ها با بودجه حدود ۷۲۰ میلیون تومان۳۰ هزار دلار آمریکا – می توان آپارتمان ۵۰ متری در شهرکی در حومه استانبول – منطقه اسنیورت – خریداری کرد. البته این شهرک جزو مناطقی به شمار می رود که برای افراد دارای بودجه کم مناسب است و به اصطلاح از مناطق حاشیه ای استانبول است. پر واضح است که با همین پول برای یافتن آپارتمان ۵۰ متری در حاشیه های تهران نیز مشکلات زیادی وجود دارد و به سختی بتوان مورد مناسبی پیدا کرد.

در آگهی دیگری به متقاضیان پیشنهاد شده است که آپارتمان ۶۵ متری در منطقه ای به نام بیلیکدوزو در استانبول ترکیه خریداری کنند و قیمت پیشنهادی نیز ۵۵ هزار دلار است که با دلار ۲۴ هزار تومانی بالغ بر یک میلیارد و ۳۲۰ میلیون تومان خواهد بود.

در آگهی بعدی آپارتمان ۷۶ متری در منطقه ایوب به متقاضیان پیشنهاد شده و ادعا شده که این منطقه در قلب استانبول واقع است. مشتری احتمالی باید برای خرید این آپارتمان حدود ۶۰ هزار دلار بپردازد که با دلار آزاد بالغ بر یک میلیارد و ۴۴۰ میلیون تومان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا