اماکن سیاحتی و زیارتیگردشگری

معرفی جذاب‌ترین موزه های دیدنی استانبول + تصاویر

معرفی جذاب‌ترین موزه های دیدنی استانبول + تصاویر

استانبول جذاب ترین و توریستی ترین شهر ترکیه است که همه ساله افراد مختلفی را به خصوص از ایران پذیرا می شود. شهری اوراسیایی که در کنار دریای مرمره و تنگه بسفر قرار دارد. محله ها، کافه ها، رستوران ها و مغازه‌ها و ابنیه دیدنی از مهم ترین بخش هایی هستند که توجه مسافران را جلب می‌کنند. با استانبول سرا همراه باشید تا با موزه های دیدنی استانبول بیش تر و بهتر آشنا شوید.

معرفی موزه های معروف استانبول

موزه هنرهای ترکی و اسلامی استانبول
موزه هنرهای ترکی و اسلامی در میدان سلطان احمد در منطقه فاتیح شهر قرار دارد. قدمت ساخت موزه به سال۱۵۲۴ میلادی بازمی گردد که در زمان های قدیم کاخ مخصوص ابراهیم پاشای پارگایی همسر خدیجه سلطان و دومین وزیر ارشد سلیمان یکم هم بود. جالب است بدانید که موزه نام برده بهترین مجموعه های فرش جهان را دارا هست و به خودی خود الهام بخش نقاشان اروپایی هم چون Hans Holbein بوده است. در این موزه می‌توان به تماشای فلزکاری های پیچیده، تذهیب های خطی، چادرهای عشایری و سرامیک ها اشاره کرد.

موزه هنرهای اسلامی استانبول

آدرس:Sultan Ahmet, Meydanı Sok. No:46, 34122 Fatih/İstanbul, Turkey

موزه پرا در استانبول
موزه پرا تداعی گر مشرق زمین و جزو موزه های جدید استانبول به شمار می رود. کاربری قبلی این موزه هتل بوده است. ساختمان پرا الهام گرفته شده از یک طرح معمار فرانسوی قرن نوزدهم میلادی است. با رفتن به موزه پرا در استانبول می توان نقاشی های بسیار زیبا، ظرف های سفالی و اشیای هنری دیگر را دید.

موزه پرا استانبول

آدرس: Asmalı Mescit, Meşrutiyet Cd. No:65, 34430 Beyoğlu/İstanbul, Turkey

موزه معصومیت استانبول
موسس موزه معصومیت اورهان پاموک برنده جایزه نوبل ادبیات است. موزه و رمان هر دو بر محور داستان زندگی دو خانواده در شهر استانبول قرار گرفته اند. از دانستنی های مهم درباره موزه معصومیت انتخاب آن به عنوان موزه سال اروپا در تاریخ ۱۷ می ۲۰۱۴ است. اشیای موزه بیانگر زندگی طبقه مرفه استانبول در طی سال‌های ۱۹۷۰ تا ۲۰۰۰ است. تمام اشیا‌ها و کار‌هایی که در رمان به آن پرداخته شده در خود موزه هم به نمایش در آمده است.

آدرس: Firuzağa, Dalgıç Çk. No:2, 34425 Beyoğlu/İstanbul, Turkey

موزه قالی استانبول
از دیگر مکان های دیدنی استانبول که باید در سفرتان به این شهر از آن بازدید کنید، موزه قالی است. با بازدید از موزه قالی می‌توانید ۴۰ هزار اثر هنر فاخر ترکی و اسلامی را ببینید.

موزه قالی استانبول

آدرس: Cankurtaran, 14, Soğuk Çeşme Sk., 34122 Fatih/İstanbul, Turkey

موزه ملی نقاشی
علاقه‌مندان به نقاشی نباید موزه ملی نقاشی استانبول را از دست بدهند. تاریخ افتتاح این موزه فاخر به سال ۲۰۱۴ برمی گردد و در نزدیکی کاخ دلما باغچه احداث شده است. آثار نقاشی در این موزه شامل ۲۰۰ قطعه از مجموعه نقاشی‌های کاخ اثر هنرمندان ترکی و بین المللی قرن نوزدهم میلادی است.

موزه ملی نقاشی استانبول

آدرس: Vişnezade, Vişnezade Mh., 34357 Beşiktaş/İstanbul, Turkey

گالری کوکون
از جمله بی نظیرترین مجموعه های تاریخی استانبول محسوب می شود. این گالری از مکان های دیدنی استانبول است که شامل قالی ها، فرش ها، منسوجات آنتیک می شود و متعلق به شرف اوزن است. هم چنین شعبه دیگر این فروشگاه دربرگیرنده مجموعه کلاه ها، دمپایی ها، روبالشی ها و اقلام تزئینی هست.

گالری کوکون استانبول

موزه راحمی کوچ
از موزه های معروف استانبول که باید در سفرتان به آن سر بزنید موزه کارخانه راحمی کوچ استانبول است. این موزه به نمایش درآورنده تاریخ حمل و نقل، صنعت و ارتباطات در ترکیه است. رحمی کوچ از ثروتمندان ترکیه و بازنشسته گروه کوچ موسس موزه در سال ۱۹۹۱ است.

موزه راحمی کوچ

آدرس: Piri Paşa, Hasköy Cd. No:5 D:No:5, 34445 Beyoğlu/İstanbul, Turkey

گالری تصاویر موزه راحمی کوچ استانبول

موزه موزاییک استانبول 
موزه موزاییک استانبول در بازار آستارا ترکیه قرار دارد. لازم به گفتن است که موزه موزاییک استانبول خانه موزاییک های اولیه برجا مانده از کاخ بزرگ رم یا همان اقامتگاه اشرافی اولین امپراطوری رمی است. نقش های باقی مانده و ساخته شده از جنس موزاییک دربرگیرنده تصاویر حیوانات، گل ها، صحنه های شکار و شخصیت های افسانه ای است.

موزه موزاییک استانبول

آدرس: Sultan Ahmet, Arasta Çarşısı, Sultanahmet Mahallesi, 34122 Fatih/İstanbul, Turkey

موزه باستان شناسی استانبول
تاریخ تاسیس موزه باستان شناسی استانبول سال ۱۸۹۱ میلادی است و جزو اولین موزه‌های ترکیه است. با بازدید از این موزه به دل تاریخ سفر خواهید کرد و آثار مختلفی از دوره‌های تاریخی را خواهید دید.

موزه باستان شناسی استانبول

آدرس: Cankurtaran, 34122 Fatih/İstanbul, Turkey

موزه ساکیب سابانجی
موزه ساکیپ سابانجی بهترین موزه های خصوصی استانبول در سطح جهانی است. مجموعه مهم موزه شامل نقاشی های قرن نوزدهم و اوایل تشکیل ترکیه جمهوری خواه می شود. علاوه بر این مجموعه ای کمیاب از خطاطی های متعلق به امپراطوری عثمانی و لوازم خانگی عتیقه خانواده سابانجی در این موزه نگهداری می شود.

 موزه ساکیب سابانجی

آدرس: Emirgan, Sakıp Sabancı Cd. No:42, 34467 Sarıyer/İstanbul, Turkey

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا