گردشگری

منطقه پندیک استانبول

منطقه پندیک استانبول

منطقه پندیک (Pendik) منطقه ای از استانبول است که در سمت آسیایی شهر، مابین کارتال و توزلا و شمال دریای مرمره قرار گرفته است. جمعیت این منطقه زیبا چیزی در حدود ۷۱۱،۸۹۴ نفر است. منطقه پندیک از شمال غربی با سلطان بیلی، سانجاک تپه و چکمه کوی، از شمال با شیله و از شمال شرقی با قبضه همسایه است.

منطقه زیبای پندیک دارای ۹ کیلومتر نوار ساحلی با دریای مرمره است که خودتان می توانید تصور کنید چقدر ترکیب زیبا و بی نظیری از این منطقه ساخته است.

چرا که از سمت شمال شرقی، شمال و شمال غربی با دشت های سرسبز و جنگل های منطقه شیله همجوار است و از جنوب با خط ساحلی و شن های نقره ای مرمره ترکیب شده است.

منطقه پندیک استانبول

سابقه تاریخی منطقه پندیک به ۵۰۰۰ سال پیش باز می گردد، سالها پیش این شهر توسط ترکان سلجوقی به تصرف درآمد و در دوره بیزانس، این مکان به نام Pantikion و Pantikap که نامی یونانی است (چون شهر دارای پنج دیوار یا پنج دروازه یا هر دو) مشهور شد. پندیک تا قرن بیستم محلی بود برای خانه های ییلاقی ثروتمندان استانبول که تا سال ۱۹۸۷ بخشی از منطقه کارتال بود، اما بعدها در روند گسترش و مدرنیته شدن، کاملا از مناطق کارتال و توزلا جدا شد و بصورت مستقل رو به پیشرفت نهاد.

پندیک دروازه ای بین آب و هوای بارانی از طرف دریای سیاه و آب و هوایی معتدل از نوع مدیترانه می باشد. وزش باد شدید از شبه جزیره بالکان در زمستان و هوای بارانی دریای سیاه تأثیر خود را در این منطقه نشان می دهد؛ بنابراین.این منطقه دارای تابستان های گرم و خشک.و زمستان هایی با آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است.

میانگین دمای سالانه ۱۴.۱ درجه، متوسط دما در زمستان ۵.۶ درجه و متوسط تابستان ۲۸.۶ درجه است.

منطقه پندیک استانبول

مراکز خرید منطقه پندیک استانبول

اماکن دیدنی و آثار تاریخی منطقه پندیک استانبول

منطقه پندیک استانبول

مراکز بهداشتی-درمانی منطقه پندیک استانبول

عملیات بهداشتی توسط ریاست گروه بهداشت منطقه پندیک انجام می شود. این منطقه دارای ۲۳ مرکز بهداشتی، ۳ خانه بهداشت وابسته به ریاست گروه بهداشت و همچنین ۱ مرکز بهداشت و برنامه ریزی خانواده و مادران و اطفال و یک آزمایشگاه بهداشت عمومی است.

بیمارستان آموزشی و تحقیقاتی پندیک دانشگاه مرمره که ظرفیت بزرگترین بیمارستان در سمت آناتولی را دارد، با ۵۴۰ تختخواب و مجهزترین امکانات درمانی، در حال خدمت رسانی به عموم است.

همچنین در این منطقه ۴ بیمارستان خصوصی، ۸ کلینیک، ۸ مرکز پزشکی، ۵ کلینیک مخصوص دهان و دندان، و ۲ مرکز تخصصی دیالیز و ۱۴۴ داروخانه به نمایندگی از بخش بهداشت خدمت می کنند.

بیمارستان های منطقه پندیک استانبول

  • بیمارستان آموزشی پژوهشی پندیک، دانشگاه مرمره (MARMARA ÜNİVERSİTESİ PENDİK EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ)
  • بیمارستان دولتی پندیک (PENDİK DEVLET HASTANESİ)
  • بیمارستان خصوصی رمدی (ÖZEL REMEDY HOSPİTAL)
  • بیمارستان خصوصی کورت کوی (ÖZEL ADATIP KURTKÖY HASTANESİ)
  • بیمارستان خصوصی پندیک قرن (ÖZEL PENDİK YÜZYIL HASTANESİ)
  • بیمارستان خصوصی پندیک (ÖZEL PENDİK HOSPİTAL)
  • بیمارستان خصوصی پندیک (ÖZEL PENDİK BÖLGE HASTANESİ)
  • مرکزپزشکی تخصصی دهان و دندان شفا پندیک (ÖZEL PENDİK ŞİFA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ)
  • مرکز پزشکی تخصصی چشم پزشکی (ÖZEL SİSTEM GÖZ HASTALIKLARI MERKEZİ)
  • مرکز دیالیز خصوصی نمک پندیک (ÖZEL TÜRKMED PENDİK TUZLA DİYALİZ MERKEZİ)

حمل و نقل منطقه پندیک استانبول

ایستگاه قطار:

ایستگاه قطار پندیک که در سال ۱۸۷۰ تأسیس شد، همچنان امروزه به فعالیت خود ادامه می دهد. کلیه قطارهایی که از استانبول عزیمت می کنند، همه قطارها دربستانجی و پندیک ایستگاه توقف دارند و قطارهای حومه ای که در استانبول فعالیت می کنند نیز در ایستگاه هایPendik ، Kaynarca ، Tersane ، Güzelyalı با امکانات و تجهیزات مدرن تری در حال خدمت رسانی هستند.

منطقه پندیک استانبول

اتوبوس دریایی:

همچنین اتوبوس دریایی که همان کشتی های بزرگ حمل و نقل مسافر هستند، که از سال ۱۹۹۸ تأسیس شده اند و همینطور کشتی های اکسپرس، که از سال ۲۰۰۴ راه افتادند، همگی سهولت.حمل و نقل دریایی را در این منطقه فراهم آورده اند.

استفاده از حمل و نقل دریایی برای ایرانیان جذابیت ویژه ای دارد و هم فال است و هم تماشا ضمن اینکه بلیت آن بسیار هم ارزان و در دسترس است.

فرودگاه:

فرودگاه Sabiha Gökçen نیز که یکی از مراکزحمل و نقل هوایی در استانبول است، در پندیک واقع شده است.

حمل و نقل جاده‌ای:

حمل و نقل جاده ای هم بوسیله اتوبان E-5M و جاده ساحلی زیبای پندیک به عنوان شریان اصلی و جاده های میانی هستند که لذت رانندگی را برای شما چندین برابر نموده اند.

مینی بوس:

استفاده از مینی بوس که در ترکیه به دولموش معروف است و تاکسی و اتوبوس های شهری هم امکانات دیگر حمل و نقل به این منطقه است که خیالتان را از بابت دسترسی به مرکز شهر کاملا راحت می کند.

اگر نیاز باشد به دانشگاه رفت و آمد کنید.و یا شغل و کاری در استانبول دارید و حتی رفت و آمد مکرری به مراکز خرید دارید، از هر جهت می توانید با هزینه ارزان خود را به مقصد دلخواهتان برسانید.

مترو:

گذشته از اینها خط مترو که از Kadıköy تا Kartal امتداد خواهد یافت نیز در دسترس شماست.

منطقه پندیک استانبول

منطقه پندیک سال ۱۹۹۸

 

نقشه و موقعیت جغرافیایی منطقه پندیک استانبول

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا