آخرین مقالات

تبلیغات

اجاره بهای مسکن ترکیه

3 وزارتخانه برای افزایش اجاره بها اقدام کردند! مقرراتی در راه است تا هم از مالکان و هم از مستاجران محافظت کند

دولت اقدام به تنظیم مقرراتی کرده است که هم از مستاجران و هم از مالکان پس از افزایش اجاره بها محافظت می کند.

وزارت محیط زیست، شهرسازی و تغییر اقلیم، وزارت خزانه داری و دارایی و وزارت دادگستری کار را برای تنظیم افزایش اجاره بها آغاز کرده اند.

بکیر بوزداغ وزیر دادگستری گفت: «اگر فرمول معقولی به دست آید که هم از قانون موجر و هم از قانون مستاجر حمایت کند، می‌توانیم در راستای این فرمول گام برداریم.»

مشخص شده است که پس از افزایش اخیر اجاره بها، مالکان مستاجران کم اجاره خود را مجبور به ترک خانه و بالا بردن اجاره خانه های خود کرده اند و مشخص شد که مالکان اخطار تخلیه هم برای مستاجران  ارسال کردند.

دولت برای جلوگیری از افزایش اجاره بها و اخراج مستاجران به بهانه های مختلف توسط مالکان اقدام کرد.

وزارت محیط زیست، شهرسازی و تغییر اقلیم، وزارت خزانه داری و دارایی و وزارت دادگستری مطالعات قانونی را در مورد نرخ افزایش اجاره بها و مقررات اجاره آغاز کرده اند.

«کسانی هستند که اجاره بها را افزایش می دهند»

بکیر بوزداغ وزیر دادگستری در یک برنامه تلویزیونی که در آن حضور داشت، این کار را تأیید کرد و گفت:

“مقررات مهمی در قانون تعهدات ما وجود دارد که در واقع از مستاجران و موجر حمایت می کند. این مقررات واقعاً از مستاجران و مالکان محافظت می کند، اگر سوء نیت نداشته باشند.

در این زمینه اقداماتی صورت می گیرد و در مقابل انواع تغییرات غیر قانونی محافظت می کند، نکته مهم در اینجا استفاده از این فرصت های ارائه شده توسط قانون است.

اما اخیراً در ترکیه و در بسیاری از نقاط به ویژه در کلان شهرها شاهد آن هستیم.

در این موارد متأسفانه کسانی که مستاجران را مجبور به ترک منزل می کنند و می خواهند آنها را حذف کنند که در این زمینه اخبار جدی مبنی بر وجود این مالکان که تقاضای افزایش دارند به گوش می رسد که مستاجر توان پرداخت آن را ندارد.

این موضوع اساسا موضوع وزارتخانه ماست. ادارات محیط زیست، شهرنشینی و تغییر اقلیم، با وزیر دارایی روی این موضوع کار می کنند، ما نیز به عنوان وزارت دادگستری در این مطالعات مشارکت می کنیم. گفت.

“اگر فرمول معقولی طرح شود، ما می توانیم قاطع قدم برداریم”

بوزداغ با بیان اینکه کار هنوز تمام نشده است، گفت:

“کار هنوز تمام نشده، ادامه دارد. یک موضوعی وجود دارد، این موضوع در حال رسیدگی است، کار در مورد آن در حال انجام است. طرح شده است.

رابطه بین موجر و مستاجر در چارچوب اصول قرارداد آزاد است اما قانون در این مرحله حداقل حدود را تعریف نکرده است.

رویه را تعیین می کند، در اینجا نیز از مستاجر در مقابل کسانی که می خواهند ظلم کنند حمایت می کند. مقررات زیادی وجود دارد که از مالک در برابر مستاجر محافظت می کند. ما می توانیم اقدامات مربوطه را انجام دهیم.”

اجاره بهای مسکن ترکیه

استانبولیار ، مرجع اطلاع رسانی فارسی زبانان ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *