Warning: Undefined array key "options" in /home/startupv/istanbulyar.org/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 194
استانبولیار ، مرجع اطلاع رسانی فارسی زبانان ترکیه ، گزارش آزادی مذهبی در ترکیه

آخرین مقالات

تبلیغات

گزارش آزادی مذهبی در ترکیه

کمیسیون بین المللی آزادی مذهبی ایالات متحده (USCIRF) گزارش سال 2021 خود را درباره آزادی مذهب منتشر کرد. در این گزارش ، “فهرست تماشای ویژه” ترکیه توصیه می شود که در گروه به اصطلاح گنجانده شود. بر اساس این گزارش ، کشورهایی که توصیه می شود در این لیست قرار گیرند به عنوان “کشورهایی توصیف می شوند که آزادی های مذهبی توسط دولت ها به طور جدی نقض می شود یا نقض جدی تحمل می شود”.

براساس این گزارش ، نقض آزادی مذهبی در فهرست ویژه مشاهده “منظم ، مداوم و چشمگیر” توصیف شده است.
گزارش کمیسیون در مورد وزارت امور خارجه ترکیه توصیه زیر را ارائه داده است

قانون بین المللی آزادی مذهبی ترکیه (IRFA) که با در نظر گرفتن دخالت موارد نقض و نقض جدی به این دلیل که از درج لیست مراقبت ویژه وزارت امور خارجه آمریکا منصرف شده اند ، تعیین شده است.

در تمام جلسات با مقامات دولت ترکیه ، ضرورت بازگشایی حوزه علمیه ارتدکس یونان و اقدام مطابق با تصمیمات دادگاه حقوق بشر اروپا در مورد آزادی های مذهبی.

مطالعه عمیق درج در هر لیست از مواد و ارتقا  مبادلات در تاریخ این جوامع و برجسته کردن سهم فرهنگ و آموزش ، که منوط به توافق نامه های دو جانبه املاک فرهنگی در محدوده جوامع اقلیت های مذهبی و قومی و واردات مذهبی اشیا است. محدودیت های میراث فرهنگی بین ایالات متحده و ترکیه را تشکیل می دهند.

این گزارش کنگره ایالات متحده است که اقلیت های مذهبی ترکیه و رفتار با نیازهای گسترده دیگر برای گنجاندن مسائل حقوق بشر در تحقیقات در حال انجام روابط ایالات متحده و ترکیه مشخص شده است.

قانون کمک خارجی سال 1961 با موافقت نامه 502B (c) درخواست  اطلاعات در مورد اقدامات حقوق بشر ترکیه مطابق با ماده 755 هزینه خواهد شد ، اما در این تصمیم گفته شده است.

گشودن ایاصوفیه برای عبادت

در این گزارش ، بازگشایی ایاصوفیه نیز ذکر شد. در این زمینه ، “شرایط آزادی مذهبی در ترکیه در سال 2020 ، مسیری ناآرام را دنبال کرده است. در ماه ژوئیه ، با اقدام رئیس جمهور رجب طیب اردوغان که موجب اختلاف و خصومت در برابر اقلیت ها شد ، فرمانی صادر شد که کلیسای معروف ایاصوفیه ، یک کلیسای قدیمی را که به عنوان موزه فعالیت می کرد ، به مسجد تبدیل کرد. ”

istanbulyar.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

استانبولیار ، مرجع اطلاع رسانی فارسی زبانان ترکیه با تایید اشتراک در نوتیفیکیشن هم ما را خوشحال کنید و هم در لحظه از آخرین اتفاقات سایت باخبر بشید.
رد
اجازه دادن به اعلان‌ها