بیمه سلامت ، بیمه اقامت تورسیتی

یکی از بند هایی که در قانون اعطای اقامت در ترکیه به خارجیان وجود دارد، داشتن و ارائه کردن بیمه سلامت ترکیه در روز راندوو اقامت است، در واقع طبق قانون هر شخص خارجی ای که وارد خاک ترکیه می‌شود و قصد اقامت بیش از مدت ۳ ماه دارد، الزاما باید بیمه سلامت (Sigorta) داشته باشد، روش های مختلفی برای دریافت این نوع بیمه و شرکت های بسیاری وجود دارد .

بیمه سلامت ترکیه برای دریافت اقامت

در کشور ترکیه حدودا ۳۰ شرکت معتبر بیمه وجود دارد که خدمات بیمه افراد خارجی (Yabanci) را در خود جای داده و ارائه می‌کنند. بطور کلی همه‌ی بیمه ها افراد غیر ترکیه‌ای را تحت پوشش بیمه سلامت ترکیه قرار نمی‌دهند اما خوشبختانه تعداد شرکت هایی که خارجیان از جمله اتباع ایرانی را تحت پوشش قرار می‌دهند کم نیست.

بیمه sgk ترکیه دارای پوشش های مختلفی می‌باشد که البته نسبت به شرکت بیمه پوشش ها نیز متغیر خواهد بود. در ادامه نحوه اخذ بیمه توریستی ترکیه را شرح خواهیم داد.

 

نحوه گرفتن بیمه در ترکیه (بیمه سلامت ترکیه برای ایرانی ها)

برای خرید بیمه ترکیه یا بهتر است بگوییم تحت پوشش قرار گرفتن در بیمه سلامت کشور ترکیه لازم است در خاک ترکیه حضور داشته باشید، یک شرکت معتبر بیمه یا نماینده معتبر پیدا کنید، مدارکی که پایین این پاراگراف نوشته‌ایم را به همراه داشته باشید یا برای نماینده ارسال کنید. دقت کنید که برخی از نمایندگی های بیمه در ترکیه امکان ثبت‌نام بیمه ترکیه را برای شما بصورت غیر حضوری نیز فراهم کرده‌اند، همچنین استانبولیار نیز نمایندگی چندین شرکت بیمه در ترکیه را داراست که بصورت غیرحضوری می‌تواند برای شما بیمه اخد کند.

مدارک مورد نیاز برای بیمه YSS ترکیه

  • عکس بیومتریک
  • تصویر صفحه اول پاسپورت
  • یک آدرس معتبر در کشور ترکیه
  • شماره تماس ترک

البته درصورتی که هنوز هر یک از موارد را بجز پاسپورت در اختیار نداشته باشید میتوانیم آدرس و نشانی خود را ثبت کنیم و بعدا تغییر بدهیم، هرچند که آدرس و شماره آیتم های مهمی در بیمه نامه شما نیستند.

بیمه در ترکیه به دو دسته‌ی خصوصی و دولتی تقسیم می‌شود که اغلب شرکت‌هایی که خارجی‌هارا تحت پوشش قرار می‌دهد شرکت‌های خصوصی هستند،

هزینه بیمه سلامت ترکیه

هزینه ثبت بیمه ترکیه برای هر شرکت متفاوت است که در این بخش به بررسی برخی از شرکت هایی که خودمان طرف قرارداد آن هستیم و امکان ارائه تخفیف را داریم خواهیم پرداخت. پیش از آن در نظر داشته باشید که تحت پوشش قرار گرفتن در خدمات‌بیمه این کشور نسبت به سن فرد نیز متغیر است.

خرید بیمه ترکیه / خرید بیمه سلامت ترکیه

همانطور که اشاره شد برای دریافت کارت اقامت ترکیه (از هر روشی) لازم به داشتن بیمه سلامت است و کاملا ضروری است، شما می‌توانید برای خرید بیمه سلامت ترکیه با با تماس گرفته و یا روی لینک زیر کلیک کنید تا تنها در ۱۰ دقیقه پس از مشاوره و دریافت اطلاعات شما، بیمه نامه معتبر شما از هریک از بیمه های معتبر ترکیه صادر شود.

مراکز طرف قرارداد بیمه :